DOĞRU STRATEJİ, ÇOK MÜŞTERİ!

B2C MARKETING NEDİR?


B-2-C yani Business-to-Consumer, marketing pastasının en büyük dilimini oluşturan pazarlama stratejisidir. Kısaca, “işletmeden tüketiciye” anlamına gelen bu pazarlama stratejisinde genellikle günlük hayatta kulanılan ürün veya hizmetlerin satışı hedeflenir. Hedef müşteriye ulaşabilmek ve mümkün olduğunca hızlı şekilde satışa yönlendirebilmek oldukça önemlidir. B2C pazarlamacıları için en büyük zorluk, dijital çağda müşterilerine ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmaktır.


B2C MARKETING KİMLER İÇİNDİR?


İnternet üzerinden biri ürün satıyorsanız, bu model sizin içindir. Son kullanıcıya hitap eden bir ürün veya hizmet sahibi olan her işletme içindir. Online butikler, e-ticaret siteleri, kitap satışı gibi kategorilerdeki bir çok e-ticaret sitesi bu hizmetten faydalanmaktadır.


NEDEN 2S?


B2C işletmeler için satışlar ve dolayısıyla kar çok önemlidir. Kar marjlarının oldukça küçük olduğunu varsayarsak, marketing için harcanan her kuruşun önemi yüksektir ve mümkün olduğunca çarçur edilmemelidir. Marketing alanındaki uzmanlıklarımızın yanında, sizlere sunabileceğimiz en önemli farklılığımız bütçe yönetimi ve fiyatlandırmalardaki tavır ve tutumumuzdur. Marketing sizin başarınız için var, biz de bunun bilinciyle çalışıyoruz!


HANGİ PLATFORMLARI KAPSIYOR?

Google Ads üzerinden Google Alışveriş (Merchant Center) Reklamları, Arama Ağı ve Display Network, Instagram Reklamları, Facebook Reklamları ve Influencer Marketing temelinde kampanyalarımızı oluşturuyoruz. Sizin için en uygun dijital pazarlama stratejilerini konuşmak için, bize hemen ulaşın!